Aromaterapia – jakie świece wybrać?

06-03-2023

Zapachy mają moc! Odpowiednio dobrane potrafią dodać energii, zredukować stres, wyciszyć czy poprawić nastrój. Nic zatem dziwnego, że terapia zapachowa cieszy się coraz większym powodzeniem. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla początkujących (i nie tylko) są świece zapachowe. Jak wykorzystać moc zapachów i jakie świece do aromaterapii sprawdzą się najlepiej?

Terapia zapachami: zastosowanie i zalety aromaterapii

Aromaterapia to jedna z metod medycyny naturalnej, polegająca na poprawie stanu zdrowia i samopoczucia za pomocą olejków eterycznych i innych naturalnych substancji zapachowych; zawiera również elementy ziołolecznictwa, ponieważ olejki uzyskuje się z gałęzi, łodyg roślin lub kwiatów. Poszczególne olejki różnią się pomiędzy sobą właściwościami, a odpowiednio skomponowane i zaaplikowane mieszanki mogą na przykład odprężać i ułatwiać zasypianie lub wręcz przeciwnie – pobudzać i dodawać energii. 

Jeśli chodzi o zalety aromaterapii, do głównych zaliczamy wykorzystanie naturalnych, bezpiecznych substancji i dużą różnorodność: każdy znajdzie zapach oraz formę aplikacji dopasowaną do własnych potrzeb. Olejki można dodawać do kąpieli, stosować podczas masażu lub wykorzystać świece do aromaterapii. Zastosowanie świec do aromaterapii ułatwia cały proces: po prostu zapalasz świecę o wybranym zapachu. Domowa aromaterapia świecami ma jeszcze jedną ważną zaletę; dzięki niej w całym domu unosi się piękny aromat. Nie każda świeca nadaje się jednak do aromaterapii – muszą to być produkty wykonane z naturalnych surowców (soja, wosk pszczeli czy wosk parafinowy wysoko rafinowany). Początkującym oraz miłośnikom oryginalnych zapachów polecamy w szczególności świece Yankee Candle i Woodwick – to jakość, której można zaufać!

Jakie świece do aromaterapii wybrać?

Produkty Yankee Candle to świece i woski znane na całym świecie! W ich skład wchodzą wyłącznie naturalne kompozycje zapachowe na bazie olejków eterycznych, wysokiej jakości wosk oraz bawełniany knot. Świece zapachowe Yankee Candle charakteryzuje dodatkowo długi czas spalania, a ogromny wybór zapachów sprawia, że każdy znajdzie świecę dla siebie. Marka Woodwick to z kolei luksusowe i jednocześnie bezpieczne dla zdrowia świece o wyjątkowych zapachach. Doskonale sprawdzą się jako świece do aromaterapii, ponieważ posiadają drewniany knot imitujący dźwięk strzelania drewna w kominku – dodatkowo uspokajający i budujący klimat. Tu także do produkcji wykorzystano wyłącznie naturalne produkty, począwszy od bazy z wosku sojowego po olejki eteryczne i knot z drewna. Paląc świece  Woodwick i Yankee Candle masz pewność, że w Twoim domu lub gabinecie unoszą się bezpieczne dla zdrowia kompozycje zapachowe – bez kopcenia i toksycznych oparów.

Jakie zapachy wybrać do domowej aromaterapii?

Aby wybrać odpowiednią świecę do aromaterapii, należy poznać właściwości i działanie poszczególnych olejków, by następnie szukać ich w składzie kompozycji zapachowych świec. Na bóle głowy pomóc może olejek lawendowy, eukaliptusowy lub miętowy – idealnym połączeniem będzie świeca Lavender Spa Woodwick, ponieważ łączy w sobie relaksujący zapach lawendy i aromatyczne olejki eukaliptusowe. To świeca, którą warto zapalić wieczorem po ciężkim dniu w pracy! Dodatkowo olejek lawendowy redukuje stres oraz uspokaja: przed snem możesz wypróbować świecę Amethyst & Amber od Woodwick. Lawenda ze szczyptą ożywczego cytrusa to z kolei kompozycja Lemon Lavender od Yankee Candle. Świątecznych zapachów nie warto chować do szafy po świętach: cynamon ma działanie przeciwzapalne i pomaga łagodzić bóle mięśni i stawów, dlatego świecę Sparkling Cinnamon od Yankee Candle zapal po treningu lub gdy czujesz, że łapie Cię przeziębienie. Podobne właściwości wykazuje olejek cedrowy, dlatego kompozycja Lakefront Lodge Yankee Candle, w której znajdziesz aromat sosny i drzewa cedrowego będzie doskonała przy pierwszych objawach przeziębienia. Potrzebujesz energii? Stawiaj na cytrusy i zapal świecę Black Tea & Lemon od Yankee Candle – jej zapach przypomina ciepły letni poranek!